W ten weekend w całej Tajlandii będzie można zobaczyć rój meteorów Leonida

Krajowy-

15 listopada 2023 roku Tajski Narodowy Instytut Badań Astronomicznych (NARIT) publicznie ogłosił, że rój meteorów Leonidów będzie występował od wieczora 17 listopada do wczesnego ranka 18 listopada 2023 roku.

Rój meteorów Leonidów, który ma miejsce co roku między 6 a 30 listopada, osiągnie szczyt po północy 17 listopada 2023 r., około 01:00, aż do świtu 18 listopada 2023 r.

Maksymalna liczba spadających meteorów wyniesie do 15 na godzinę.
Aby uzyskać wyraźną obserwację astronomiczną, zaleca się oglądanie Leonida gołym okiem w ciemnych miejscach. Meteory te będą widoczne jako jasne smugi światła przechodzące przez niebo, widoczne bez potrzeby używania teleskopów.

Rój meteorów Leonidów pochodzi z cząstek pyłu komety Tempela-Tuttle'a, która okrąża Słońce co 33 lata. Gdy Ziemia przechodzi przez orbitę komety, przyciąga resztki zanieczyszczeń do swojej atmosfery, powodując spektakularne pokazy meteorów, dzięki czemu zyskała miano „Króla Deszczów Meteorów”.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/