Trzymiesięczne dziecko zostało poważnie ranne po ataku małp w Phang Nga

Phangnga –

Trzymiesięczne dziecko odniosło poważne obrażenia po tym, jak zostało zaatakowane przez małpę w Mueang Phang Nga.

Pani Jiraphon Galong, lat 37, mieszkanka Baan Koh Mai Pai w podokręgu Koh Pan Yee powiedziała Phuket Express, że jej trzymiesięcznym siostrzeńcem opiekują się krewni, ponieważ jego rodzice pracują w Phuket.

Kiedy dziecko piło mleko w domu, makak zaatakował dziecko, gdy jego krewny poszedł do toalety. Następnie pani Jiraphon weszła do domu i przegoniła makaka. Uważają, że makak próbował odebrać dziecku butelkę z mlekiem.

Makak ugryzł dziecko w głowę. Dziecko zostało przewiezione do pobliskiego szpitala, a następnie przetransportowane do szpitala Vachira w Phuket, ponieważ odniosło poważne obrażenia. Teraz dziecko dochodzi do siebie po operacji głowy.

Małpa uciekła po incydencie i nie było od razu jasne, czy urzędnicy planowali schwytać małpę lub ustalić, która małpa konkretnie zaatakowała dziecko.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.