Wstrząsy odczuwalne w północnej Tajlandii i Bangkoku po doniesieniach o trzęsieniu ziemi w Birmie

KOMUNIKAT PRASOWY:

Departament Meteorologii zgłosił trzęsienie ziemi o godzinie 8.37:6.4, którego epicentrum znajdowało się w Birmie. Według doniesień trzęsienie odczuli mieszkańcy Chiang Rai, Chiang Mai, Lamphun, Nan, a nawet stolicy Bangkoku. Pracownik z Birmy ranny w upadku z rusztowania po trzęsieniu ziemi w stanie Shan o sile XNUMX w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi miało miejsce dziś rano o godzinie 08:37 w stanie Shan w Birmie, około 100 kilometrów na północ od dystryktu Mae Sai w Chiang Rai.
Trzęsienie ziemi było odczuwalne w całym północnym regionie Tajlandii. W dystrykcie Mae Sai, który doświadczył znacznych wstrząsów ze względu na bliskość stanu Shan, pracownicy budowlani byli na miejscu w biurze dystryktu Mae Sai, pracując nad budynkiem kompleksowej obsługi (OSS).

Zarejestrowała jasność 6.4 w skali Richtera i miała głębokość 9 kilometrów. Epicentrum znajduje się około 100 kilometrów na północny zachód od dystryktu Mae Sai w prowincji Chiang Rai w Tajlandii. Według doniesień trzęsienie odczuli mieszkańcy Chiang Rai, Chiang Mai, Lamphun, Nan, a nawet stolicy Bangkoku.

Podczas trzęsienia ziemi 31-letni obywatel Birmy imieniem Yahui, pracujący na trzecim piętrze rusztowania w pobliżu drugiego piętra budynku, upadł, doznał złamania lewej ręki i poważnych obrażeń. Zespoły ratownicze i urzędnicy Mae Sai szybko przetransportowali go do szpitala Mae Sai. Budynek po wstępnej ocenie został uznany za bezpieczny.

Gubernator Chiang Rai Phuttiphong Sirimat przeprowadził później kontrolę zniszczeń w szpitalu Chiangrai Prachanukroh w dystrykcie stołecznym. Nowa, pięciopiętrowa dobudowa szpitala, zlokalizowana na styku starego i nowego budynku, uległa widocznym od zewnątrz pionowym uszkodzeniom w postaci pęknięć.

Gubernator nakazał odpowiednim urzędnikom pilne sprawdzenie szkód, ponieważ budynek jest intensywnie użytkowany przez pacjentów, lekarzy, pielęgniarki i personel. Inne lokalizacje, takie jak szpital Mae Sai, również doznały niewielkich uszkodzeń. Władze w różnych obszarach prowadzą badania dotyczące dalszych napraw.

Departament Planowania Miejskiego prowincji stwierdził, że wstępna inspekcja szpitala Chiang Rai Prachanukroh wykazała odpryski tynku na styku obu budynków. Budynki, zaprojektowane tak, aby wytrzymać trzęsienia ziemi o sile do 6-8 w skali Richtera, nie uległy uszkodzeniom konstrukcyjnym i nadal działają. Istnieją jednak obawy, że budynki mieszkalne nie są zbudowane zgodnie ze standardami odporności na trzęsienia ziemi, co skłoniło urzędników do przeprowadzenia dokładnych inspekcji.

Po początkowym trzęsieniu zarejestrowano co najmniej 3-4 wstrząsy wtórne: o godzinie 08:42 o sile 4.1, o 08:46 o sile 3.5, o 08:48 o sile 3.4 i o 09:06 :3.4 AM o magnitudzie odpowiednio XNUMX.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.