AKTUALIZACJA: Małpy złapane po poważnych obrażeniach trzymiesięcznego dziecka w Phang Nga

Phangnga –

Gubernator Phang Nga nakazał łapanie małp po tym, jak trzymiesięczne dziecko zostało poważnie ranne w wyniku ukąszeń małp.

Nasze poprzednie historie:

Trzymiesięczne dziecko odniosło poważne obrażenia po tym, jak zostało zaatakowane przez małpę w Mueang Phang Nga.

Teraz aktualizacja:

W tym tygodniu gubernator Phang Nga Supot Rodrueang Na Nongkhai odwiedził dom, w którym mieszka ranne dziecko. Nakazał pracownikom ustawić ogromne klatki dla zwierząt wokół domu i w pobliżu miejsca, w którym zaatakowano dziecko w Baan Koh Mai Pai w podokręgu Koh Pan Yee.

W sumie złowiono pięć małp. Zostały zabrane z powrotem do Centrum Hodowli Dzikiej Przyrody w Phang Nga, a następnie po sterylizacji wypuszczone z powrotem do wiejskiego lasu z dala od cywilów. Prowincja planuje przeprowadzić szeroko zakrojoną kampanię sterylizacji przed ewakuacją wszystkich małp z obszarów mieszkalnych do bardziej odpowiednich dla nich miejsc.

Żadna małpa nie ucierpi, zauważył gubernator Phang Nga w odpowiedzi na pojawiające się w mediach społecznościowych obawy, że małpy zostaną poddane eutanazji.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.