Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: strzelanina w Bangla i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 13 listopada 2023 r. do niedzieli 19 listopada 2023 r.

  1. Brytyjczyk został aresztowany po tym, jak rzekomo upuścił broń w lokalu rozrywkowym w Rawai, zwracając tym samym uwagę organów ścigania. Według doniesień opuścił nawet Tajlandię i wrócił, zanim został aresztowany.

Następnie policja ustaliła, że ​​Brytyjczyka rzekomo powiązano z wieloma przestępstwami w rejonie Phuket. Według doniesień był już wcześniej więziony w swoim kraju z powodu wielu spraw, takich jak sprzedaż nielegalnych narkotyków i broni palnej.

2. 26-letni Australijczyk został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po przybyciu na miejsce i wręczeniu funkcjonariuszom paszportu z kokainą w środku.

Został zabrany na komisariat policji w Sakoo, gdzie usłyszał zarzuty importu narkotyków kategorii 2 do królestwa i nielegalnego posiadania narkotyków kategorii 2.

3. W sumie od stycznia do listopada tego roku w wypadkach drogowych w Phuket zginęło 141 osób, a 18,600 2023 zostało rannych – podają urzędnicy z Phuket.

Celem Phuket jest zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych do mniej niż 110 rocznie.

4. 28-letni Marokańczyk został aresztowany po tym, jak przyłapano go na pracy w sklepie z konopiami indyjskimi w Patong bez legalnego pozwolenia na pracę.

Policja udała się do sklepu udając klientów, po czym nagrała wideo, na którym Marokańczyk sprzedaje marihuanę jednemu z nich.

5. W wyniku szokującego zdarzenia, które miało miejsce dzisiaj wczesnym rankiem, były pracownik baru wdał się w strzelaninę na parkingu Soi Lao w pobliżu Bang La Road w Patongu, raniąc trzy osoby.

Pan Jess, rzekomy bandyta, został zatrzymany przez policję na miejscu zdarzenia i zabrany na komisariat policji w Patong w celu dalszego przesłuchania.

To tyle na ten tydzień. Uważajcie i bądźcie bezpieczni!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.