Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: proponowane 60-dniowe zwolnienie z obowiązku wizowego dla europejskich turystów i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 13 listopada 2023 r. do niedzieli 19 listopada 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Mężczyzna leżał martwy obok łóżka ze związanymi nogami i rękami.

Kamerun i Birma zostali aresztowani po tym, jak byli zamieszani w morderstwo Tajwańczyka w hotelu w Bangkoku. Według doniesień obaj podejrzani przyznali się do związania Tajwańczyka w celu wyłudzenia od niego pieniędzy, ale zaprzeczają, że go zamordowali.

Dwóch podejrzanych powiedziało, że gdy wychodzili, Tajwańczyk wciąż żył. Tajka jest teraz poszukiwana w związku z rzekomym zaangażowaniem.

Filipińska policja poinformowała tajlandzką policję o podejrzanym, zidentyfikowanym jedynie jako pan Joe, lat 47, obywatel Filipin, który jest podejrzanym poszukiwanym w swoim kraju.
Urząd imigracyjny Samui powiedział „Phuket Express”, że Niemiec był już wcześniej aresztowany za zakłócanie porządku publicznego.
Inne tajskie media doniosły, że pan Daniel przyznał się do zarzutów ukrywania, usuwania i niszczenia zwłok lub ich części. Zaprzeczył jednak, jakoby miał zamiar popełnić morderstwo.
Ministerstwo turystyki rozważa zaproponowanie rządowi Tajlandii przedłużenia okresu zwolnienia z obowiązku wizowego dla gości z 50 krajów europejskich z 30 do 60 dni.
To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.