Szwecja otwiera konsulat w Phuket w celu zacieśnienia więzi

KOMUNIKAT PRASOWY:

PHUKET (NNT) – Szwecja zacieśniła swoje stosunki dyplomatyczne z Tajlandią, otwierając Konsulat Honorowy w prowincji Phuket. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na rosnący napływ szwedzkich turystów, który w tym roku wynosi 110,000 XNUMX, i ma na celu wzmocnienie relacji w handlu, inwestycjach i turystyce.

Otwarcie, w którym uczestniczyli zastępca gubernatora Phuket Amnuay Pinsuwan i ambasador Szwecji w Tajlandii Anna Hammargren, oznacza zaangażowanie w zacieśnianie bliższych więzi. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz lokalnych i agencji turystycznych, podkreślając strategiczne znaczenie południowej prowincji, popularnego celu turystów na całym świecie i ponad 400 Szwedów zamieszkujących tam długoterminowo.

Utworzenie konsulatu uważane jest za znaczący krok w kierunku poprawy wsparcia dla społeczności szwedzkiej w Phuket i wzmocnienia dwustronnych stosunków między obydwoma narodami, co potwierdzają comiesięczne spotkania Organizacji Administracji Prowincji Phuket z konsulami honorowymi.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.