Rząd Tajlandii zatwierdza ustawę o równości małżeństw

Krajowy —

Rząd Tajlandii zapalił zielone światło dla ustawy o równości małżeństw, która ma utorować drogę do legalizacji małżeństw osób tej samej płci.

Zatwierdzony 21 listopada projekt ustawy, jeśli zostanie uchwalony, sprawi, że Tajlandia stanie się trzecim krajem w Azji Południowo-Wschodniej, po Tajwanie i Nepalu, uznającym związki osób tej samej płci.

Za projektem ustawy stoi partia Move Forward, która w zeszłym roku pomyślnie pokonała pierwszą przeszkodę w czytaniu w parlamencie. Jej postęp został jednak chwilowo zatrzymany wraz z rozwiązaniem poprzedniego parlamentu przed wyborami powszechnymi w maju 2023 roku.

Oczekuje się, że projekt ustawy o równości małżeńskiej zostanie formalnie przedłożony podczas nadchodzącej sesji parlamentu, która rozpocznie się 12 grudnia 2023 r.

Premier Srettha Thavisin, orędowniczka praw osób LGBTQ+, zadeklarowała zaangażowanie swojego rządu w prace nad ustawą wraz z dwoma innymi kluczowymi aktami prawnymi: ustawą przyznającą osobom transpłciowym prawo do zmiany oficjalnych oznaczeń płci oraz ustawą o zdekryminalizować prostytucję.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/