AKTUALIZACJA: Mężczyzna oskarżony o próbę morderstwa w strzelaninie w Bangla

Patong –

Podejrzany został oskarżony o usiłowanie morderstwa po strzelaninie w pobliżu Bang La Road w Patong, w której ranne zostały trzy osoby.

Nasza poprzednia historia:

Na miejscu zdarzenia w dystrykcie Kathu władze znalazły trzy ofiary, wszyscy tajlandzcy mężczyźni, którzy odnieśli rany postrzałowe kończyn.

Teraz aktualizacja:

Na początku tygodnia na komisariacie policji miasta Phuket odbyła się konferencja prasowa, której przewodniczył nowy dowódca prowincji Phuket, generał dywizji Sinlernt Sukhum. Policja zidentyfikowała podejrzanego jedynie jako Mr. Boy (alias), lat 37. Skonfiskowano mu rewolwer Smith & Wesson Special kalibru .38.

Generał dywizji Sinlernt powiedział tajskim mediom, że podejrzanemu postawiono zarzuty usiłowania morderstwa, noszenia broni w miejscu publicznym bez pozwolenia i strzelania w miejscu publicznym.

Generał dywizji Sinlernt powiedział, że podejrzany pracował w lokalu rozrywkowym przy Bangla Road. Podejrzany przestał pracować na rok, po czym niedawno wrócił do pracy w tym samym miejscu. Policja sprawdziła nagrania z pobliskiego monitoringu w poszukiwaniu dowodów.

Na nagraniu z telewizji przemysłowej widać, że z nieznanych powodów na Bangla Road dziewięciu mężczyzn biegło w stronę podejrzanego. Podejrzany chłopiec uciekł z Bangla Road do pobliskiego Soi Laos, po czym strzelił do nich z broni, którą miał przy sobie. Wszystkim dziewięciu mężczyznom postawiono także zarzuty uszkodzenia ciała i umysłu.

W zdarzeniu odniosły cztery obrażenia – trzech mężczyzn i kobieta. Policja zidentyfikowała trzech mężczyzn jedynie jako Teerasak, Somnuek i Phonsak. Wszyscy trzej mężczyźni odnieśli umiarkowane obrażenia w wyniku ran postrzałowych i powiedzieli policji, że są wrogami podejrzanego. Ranna kobieta to pani Thidarat, która była nieszczęśliwym świadkiem zdarzenia i odniosła nieśmiertelną ranę postrzałową.

Generał dywizji Sinlernt nie ujawnił dokładnego konfliktu między mężczyznami a podejrzanym, który doprowadził do ich kłótni i wrogości, co doprowadziło do strzelaniny.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.