AKTUALIZACJA: Drugi żółw morski pod wpływem ropy na Morzu Phuket

Phuket -

Znaleziono drugiego żółwia morskiego zanieczyszczonego ropą w morzu w Phuket. Ekolodzy twierdzą, że ropa naftowa wywarła poważny wpływ na zasoby morskie.

Nasze poprzednie historie:

Na kilku plażach w Thalang znaleziono plamy oleju, a także małego żółwia morskiego, który najwyraźniej został dotknięty olejem.

Urząd Morski Phuket złożył raport o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko łodzi, która wypuściła ropę do morza.

Teraz aktualizacja:

Ekspert ds. życia morskiego, dr Thon Thamrongnawasawat, powiedział, że na wyspie Racha Yai w Mueang Phuket znaleziono drugiego żółwia morskiego pokrytego plamami oleju. Żółw został uratowany i oczyszczony, a następnie przewieziony do Centrum Ratowania Zagrożonych Zwierząt Morskich Sireetarn w celu dalszego leczenia. Plama oleju wywiera obecnie silny wpływ na ekosystem morski i raf koralowych. Problem ten jest pilny i wymaga szybkiego rozwiązania.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.