18-letni mężczyzna aresztowany po kradzieży posągów ze świątyń w Chalong

Chalong –

18-letni mężczyzna został aresztowany po tym, jak ukradł dziesięć posągów religijnych z chińskich świątyń w Chalong.

Policja w Chalong powiedziała Phuket Express, że na początku tygodnia przedstawiciele dwóch chińskich świątyń w Chalong złożyli im raporty policyjne. Zgłosili sprawę policji wraz z dowodami z kamer CCTV. Według telewizji przemysłowej nastolatek ukradł dziewięć chińskich posągów religijnych i posąg Buddy z dwóch chińskich świątyń. Miał na sobie mundurek szkolny, na który nałożył kurtkę.

Później policja aresztowała 18-letniego podejrzanego mężczyznę w Kathu. Nastolatek powiedział policji, że zastawił posągi w lombardach i potrzebuje pieniędzy, aby spłacić swoje dawne długi. Wszystkie dziesięć posągów religijnych wróciło później do dwóch chińskich świątyń.

Nie jest jasne, czy nastolatkowi zostaną postawione jakiekolwiek zarzuty, ponieważ jego ojciec rozmawiał już i przeprosił przedstawicieli obu chińskich świątyń.

Nazwisko podejrzanego nie zostało ujawnione prasie.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.