Premier odrzuca udział parlamentarzystów w nominacjach na policję

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin wyjaśniła proces powoływania nowego komendanta policji, podkreślając, że żaden parlamentarzysta nie wnioskował o takie nominacje ani nie ma on uprawnień, aby ingerować w te sprawy.

Podczas spotkania z członkami Partii Pheu Thai Srettha odniósł się do powszechnej błędnej interpretacji dotyczącej mianowania nadinspektora. Podkreślił, że tematem spotkania były głównie kwestie związane z narkotykami, a nie nominacje na policję, które wchodzą w zakres kompetencji Królewskiej Policji Tajlandii i opierają się na ocenach wyników.

Srettha odniósł się także do swoich wcześniejszych uwag na temat niektórych funkcjonariuszy „rozczarowanych lub zadowolonych” ze swoich nominacji, wyjaśniając, że ma to związek z problemami w zakresie wyników pracy i że jego rola ogranicza się do wyrażania obaw związanych z problemami narkotykowymi w niektórych obszarach.

Premier zapewnił, że wszyscy parlamentarzyści są w pełni świadomi swoich obowiązków i nie potrzebują wskazówek, jak nie lobbować na rzecz stanowisk w policji.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.