Napad na wille w Rawai za rzekome zaangażowanie w dużą nielegalną witrynę internetową oferującą gry hazardowe

Rawaj –

DSI dokonało nalotu na dwie luksusowe wille w Rawai po tym, jak znaleziono podejrzanego rzekomo zaangażowanego w dużą nielegalną witrynę hazardową online.

Departament Dochodzeń Specjalnych (DSI) z siedzibą w Bangkoku poinformował w środę (22 listopada).nd), że późnym popołudniem napadli na dwie luksusowe wille przy drodze wzdłuż plaży Naiharn – Saen Bay w Rawai, w dzielnicy Mueang Phuket, obejmującej obszar o wartości ponad dwóch miliardów bahtów.

Służby zastały w domu jedynie opiekunów i personel. Nalot nastąpił po nakazie przeszukania wydanym przez DSI przez Sąd Prowincji Phuket.

Wille są powiązane z podejrzanym zidentyfikowanym jedynie jako pan Pakpoom lub Dee Dee, lat 29. Jest on rzekomo zaangażowany w działalność strony internetowej i rzekomo jest jej dyrektorem naczelnym.

Wspomniana witryna jest jedną z trzech głównych nielegalnych witryn hazardowych online w Tajlandii i jest powiązana z wieloma innymi nielegalnymi witrynami i sieciami oferującymi gry hazardowe online, z których część została zamknięta – twierdzą władze tajlandzkie.

Pan Pakpoom został aresztowany na międzynarodowym lotnisku Suvarnabhumi 4 listopadath tego miesiąca. Jest oskarżony o świadczenie nielegalnych usług hazardowych w Internecie i pranie brudnych pieniędzy. Do chwili publikacji prasy zaprzeczył wszystkim zarzutom.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.