Oświadczenie w sprawie ostatnich wydarzeń na Bliskim Wschodzie: przerwa humanitarna i uwolnienie zakładników

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii z zadowoleniem przyjmuje najnowsze porozumienie w sprawie rozpoczynającego się dzisiaj dodatkowego uwalniania zakładników, głównie kobiet i dzieci, wziętych w wyniku przemocy w Izraelu i Strefie Gazy.

Ministerstwo uznaje to najnowsze osiągnięcie za ważny przełom po wielu tygodniach intensywnych negocjacji. Ministerstwo z zadowoleniem przyjmuje również uzgodnioną przerwę humanitarną, do której wzywała Rada Bezpieczeństwa ONZ, aby zapewnić, że pomoc humanitarna dotrze do osób potrzebujących.

Tajlandia ma gorącą nadzieję, że uda się utrzymać tę dynamikę, tak aby pozostali zakładnicy, w tym obywatele Tajlandii, zostali jak najszybciej uwolnieni. Tajlandia ponawia nasze zdecydowane wezwanie zmierzające w tym kierunku.

Ministerstwo gorąco wyraża uznanie dla wysiłków rządów Kataru, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Egiptu, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i wszystkich osób zaangażowanych w zapewnienie ostatniego dodatkowego uwolnienia zakładników i przesyła im najszczersze pozdrowienia oraz ich rodziny.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.