Sąd wyznacza rozprawy w sprawie dotyczącej akcji ITV i zmiany art. 112

KOMUNIKAT PRASOWY:

Trybunał Konstytucyjny wyznaczył termin 2 ważnych rozpraw. Pierwsza rozprawa wyznaczona jest na 20 grudnia i dotyczyć będzie zarzutów postawionych Pitie Limjaroenratowi za posiadanie udziałów w spółce medialnej podczas kandydowania w wyborach. Drugie, zaplanowane na 25 grudnia, będzie dotyczyło kontrowersyjnej propozycji zmiany kluczowej ustawy dotyczącej zniesławienia rodziny królewskiej.

 

Pierwsza rozprawa wynika z faktu, że Pita był akcjonariuszem iTV Public Company Limited, nieistniejącej już firmy medialnej, w momencie jego kandydatury w wyborach. Na wniosek Komisji Wyborczej Sąd zawiesił Pitę w pełnieniu obowiązków parlamentarnych od 1 lipca do czasu wydania ostatecznej decyzji. Pita złożyła wyjaśnienia wraz z listą świadków i dowodami 19 października, a dodatkową listą świadków 2 października. Trybunał po naradzie postanowił kontynuować przesłuchania świadków 18 grudnia o godzinie 20:9.

W drugiej sprawie Teerayuth Suwannakesorn wzywa Trybunał Konstytucyjny do oceny działań Pity, ówczesnego przywódcy Partii Ruchu Naprzód, i samej partii. Niniejsza sprawa analizuje ich ciągłą kampanię mającą na celu zmianę art. 112 Kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia królewskiego. Trybunał uznając potrzebę dalszego rozpatrywania sprawy, wyznaczył przesłuchanie świadka w tej sprawie na 25 grudnia na godzinę 9:30.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.