Amerykański turysta w Phuket zmarł po nurkowaniu z rurką w Phang Nga

Phuket -

Stwierdzono śmierć amerykańskiego turysty przebywającego w Phuket po nurkowaniu z rurką na wyspie w Phang Nga.

Policja morska w Phuket powiedziała Phuket Express, że w środę (22 listopadand) zostali powiadomieni od operatora łodzi wycieczkowej, że Amerykanin wraz z córką wybrał się na przejażdżkę łodzią motorową w celu nurkowania z rurką na wyspie Khai (Wyspa Egg) w dzielnicy Koh Yao w pobliżu Phuket.

Prawie utonął, zanim został uratowany z wody przez dobrych Samarytan na łodzi motorowej. W trakcie wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej został przewieziony do szpitala w Phuket, ale później na izbie przyjęć stwierdzono jego zgon. Niezidentyfikowany przewodnik powiedział policji, że mężczyzna miał również problemy zdrowotne, co skomplikowało proces resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Mężczyzna przybył do Phuket 18 listopadath, 2023 z Hongkongu. Jego nazwisko zostało ukryte, ponieważ władze nadal musiały skontaktować się z niektórymi krewnymi ofiary, aby poinformować ich o tragicznym wydarzeniu.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.