Podejrzany zamieszany w strzelaninę w szkole Dusit w Bangkoku poddaje się w Phuket

Phuket -

Ostatni podejrzany, który rzekomo brał udział w zastrzeleniu studenta Dusit Technical College w Bangkoku, oddał się w ręce policji w Thalang.

Nasza poprzednia historia:

W dniu 20 listopada 2023 r. policjanci w Dusit otrzymali zgłoszenie o strzelaninie w Ranong Soi 2, Dusit, Bangkok. Zgłoszono jedną ofiarę – był to jeden ze studentów Dusit Technical College.

Ustalono trzech głównych domniemanych podejrzanych. Jeden z rzekomych podejrzanych dobrowolnie się poddał i został publicznie zidentyfikowany jako Akkaraphon Sirimekanon, 22-letni były student uczelni w Thonburi.

Teraz aktualizacja:

Policja Thalang powiedziała Phuket Express, że w piątek (24 listopadath), że mężczyzna zidentyfikowany jedynie jako pan Om, lat 18, jest poszukiwanym podejrzanym oskarżonym o udział w morderstwie, usiłowanie zabicia innej osoby, posiadanie broni palnej i amunicji bez prawnego pozwolenia, noszenie broni w miejscach publicznych bez zezwolenia pozwolenia, strzelania z broni w miejscach publicznych i noszenia broni w miejscach publicznych bez prawnego pozwolenia.

Om poddał się policji Thalang. Po strzelaninie uciekł do Phuket i od środy (22 listopada) przebywał w domu ojca na osiedlu w Pa Klok w Thalang.nd).

Om powiedział ojcu, że siedział z tyłu motocykla, ale nie brał udziału w zabijaniu nikogo i twierdził, że nie ma pojęcia, co się stanie, i jest tylko pasażerem. Gdy dowiedział się o zaangażowaniu syna, ojciec zabrał go do poddania się tajskiej policji, a Om zostanie odesłany do policji w Dusit w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

Tajska policja, opierając się na wydanym przez siebie nakazie aresztowania, nie dała wiary twierdzeniom podejrzanego, że był po prostu niewinnym pasażerem na motocyklu jednego z pozostałych strzelców. Do chwili publikacji prasy podejrzany nie przedstawił oficjalnie zarzutów prawnych i nie było jasne, czy ma adwokata.

 

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.