Oficjalne oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajlandii: Zwolniono pierwszą partię 12 tajskich zakładników

Krajowy-

24 listopada Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii wydało oświadczenie gratulacyjne w związku z uwolnieniem pierwszej partii 12 tajskich zakładników.

Oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajlandii brzmi następująco:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii zostało powiadomione przez Ambasadę Królestwa Tajlandii w Tel Awiwie, że 12 obywateli Tajlandii przetrzymywanych jako zakładników zostało zwolnionych i przedostało się do Izraela przez przejście graniczne w Rafah. Są transportowani do punktu przetwarzania w bazie sił powietrznych Hatzerim. W tej chwili płeć i imiona tych Tajów nie są znane.

12 Tajów zostanie zabranych do Shamir Medical Center (Assaf Harofeh), gdzie spotkają się z urzędnikami Ambasady. Muszą przebywać pod nadzorem lekarza przez okres 48 godzin, bez dostępu do osób postronnych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii przesyła serdeczne gratulacje tym 12 obywatelom Tajlandii i ich rodzinom i dołoży wszelkich starań, aby przyspieszyć ich powrót do Tajlandii.

Królewski Rząd Tajlandii składa podziękowania wszystkim, u których zwrócił się o pomoc w zapewnieniu uwolnienia pierwszych zakładników, a mianowicie rządom Kataru, Izraela, Egiptu, Iranu, Malezji i MKCK. Mamy głęboką nadzieję, że wszyscy pozostali zakładnicy zostaną zaopiekowani i bezpiecznie uwolnieni przy najbliższej okazji.

To oficjalne oświadczenie pochodzi od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.