Rosjanin aresztowany w Satun pod zarzutem udziału w nielegalnych transakcjach finansowych generujących miliard bahtów

Satun, południowa Tajlandia –

Poszukiwany Rosjanin przedłużający pobyt w Satun został aresztowany w Satun po tym, jak rzekomo brał udział w nielegalnych elektronicznych transakcjach finansowych, które wygenerowały ponad miliard bahtów.

Królewskie Tajskie Biuro Imigracyjne poinformowało media TPN, że na początku tego tygodnia aresztowało podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako 32-letni Nagoro, obywatel Rosji, który podróżował samochodem na punkcie kontrolnym w pobliżu granicy w Wang Prajan w dystrykcie Khuan Don.

Funkcjonariusze sprawdzili jego paszport i okazało się, że przekroczył on limit pobytu. Media TPN zauważają, że urzędnicy nie określili dokładnego okresu jego nadmiernego pobytu. Zabrano go na komisariat policji w Khuan Don, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące nadmiernego przedłużenia pobytu. Funkcjonariusze ustalili również, że jest on podejrzanym poszukiwanym w ramach programu Red Notice Interpolu.

Jest rzekomo członkiem dużej rosyjskiej grupy przestępczej, która rzekomo była zaangażowana w nielegalne elektroniczne transakcje finansowe, które wygenerowały ponad miliard bahtów i 164 miliony bahtów korzyści. Podejrzany otrzymał dziesięć procent świadczenia.

Pan Nagoro nie wydał oświadczenia dla prasy.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.