Premier Tajlandii walczy z fałszywymi wiadomościami, aby chronić branżę turystyczną

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Premier Srettha Thavisin zainicjowała skoordynowane wysiłki mające na celu zwalczanie fałszywych wiadomości, które negatywnie wpływają na potencjalnych gości, szczególnie skupiając się na chińskich turystach, aby chronić branżę turystyczną.

Podczas niedawnego spotkania premier wezwał kluczowe osobistości, w tym Ministra Turystyki i Sportu, Zastępcę Szefa Policji, Komisarza Policji, Szefa Biura Imigracyjnego i Gubernatora Urzędu Turystyki Tajlandii. opracowanie strategii przeciwdziałania dezinformacji.

Z raportów wynika, że ​​fałszywe wiadomości, zarówno ze źródeł krajowych, jak i międzynarodowych, wpływają na postrzeganie bezpieczeństwa w Tajlandii przez turystów. Srettha podkreślił zaangażowanie rządu w zapewnienie, że Tajlandia pozostanie bezpiecznym i przyjaznym miejscem docelowym.

W miarę jak Tajlandia przygotowuje się na przyjęcie większej liczby turystów, premier stwierdził, że środki te mają kluczowe znaczenie dla utrzymania reputacji kraju jako najpopularniejszego kierunku podróży i zabezpieczenia znaczącego wkładu sektora turystycznego w gospodarkę narodową.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.