Festiwal Loi Krathong 2023 firmy TAT rozpoczyna zimowy festiwal w Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (TAT) — W dniu 26 listopada 2023 r. Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w jednym z najstarszych i najbardziej kolorowych festiwali w Tajlandii oraz poznania urokliwych tradycji Chiang Mai, Roi Et, Samut Songkhram, Sukhothai, i Tak na festiwalu Loi Krathong 2023 na kanale Phadung Krung Kasem w Bangkoku.

Pani Sudawan Wangsuphakijkosol, Minister Turystyki i Sportu, powiedziała: „To specjalne wydarzenie Loi Krathong odbywa się co roku w Bangkoku, aby dać turystom przedsmak znaczenia tego festiwalu dla Tajów, jednocześnie pokazując, jak jest on różnie obchodzony w całym kraju. Tegoroczne święta są szczególnie ważne, ponieważ wyznaczają początek Tajlandzkiego Zimowego Festiwalu i Kolorowego Zimowego Festiwalu w Bangkoku, wielkich spektakli na koniec roku ogłoszonych przez rząd Tajlandii w celu promowania tajlandzkiej miękkiej siły oraz wyniesienia krajowych wydarzeń i festiwali na scenę światową. ”

Loi Krathong obchodzony jest w Tajlandii co roku podczas pełni księżyca 12. miesiąca księżycowego, która w tym roku wypada 27 listopada. W całej Tajlandii ludzie gromadzą się wieczorem nad jeziorami, rzekami, kanałami i plażami, aby pływać krathongiem, czyli tratwą z liści bananowca, ozdobioną kwiatami, kadzidłem i świecami, jako sposób okazania szacunku bogini rzeki.

W tym roku TAT jest gospodarzem festiwalu Loi Krathong na kanale Phadung Krung Kasem, w pobliżu dworca kolejowego w Bangkoku (Hua Lamphong). Obchody trwają do 28 listopada, a główne atrakcje zaplanowano na 25-27 listopada w godzinach 16.00-21.00. i trwać do północy w noc pełni księżyca.

Pan Apichai Chatchalermkit, zastępca gubernatora TAT ds. produktów turystycznych i biznesu, powiedział: „W ramach koncepcji „Odbicie w świetle księżyca Loi Krathong wzdłuż kanału” tegoroczne wydarzenie obiecuje zachwycić gości nocnym „Pokazem oświetlenia świetlnego”, mającym na celu uwypuklenie pięciu charakterystycznych Loi Tradycje Krathongu. Są to Festiwal Yi Peng w Chiang Mai, Somma Nam Khuen Peng Seng Prathip w Roi Et, Loi Krathong Kap Kluai Mae Klong w Samut Songkhram, Loi Krathong i Festiwal Świec w Sukhothai oraz Loi Krathong Sai Festiwal i Tysiąc Pływających Latarni Tak .”

Wieczorne zajęcia promujące tajskie wartości kulturowe obejmują warsztaty tworzenia krathongów z materiałów biodegradowalnych, stacje poświęcone kuchni Royal Thai Cuisine, występy muzyczne, tańce kulturalne i pływające krathongi na Kanale.

Aby pomóc chronić środowisko i wziąć udział w zrównoważonych działaniach turystycznych w Tajlandii, TAT zachęca wszystkich do używania krathongów wykonanych z materiałów biodegradowalnych i ograniczania pływania do jednego krathongu na rodzinę, gdziekolwiek w Tajlandii obchodzą to święto. Podczas wydarzenia w Bangkoku firma TAT podkreśliła znaczenie koncepcji „zero składowisk” poprzez zapewnienie właściwej segregacji i utylizacji odpadów.

Oczekuje się, że Loi Krathong Festival 2023 pomoże napędzać turystykę krajową, stymulując 2.04 mln podróży i przychody o wartości 6.1 miliarda bahtów. Szacuje się, że spośród nich uroczystości w Chiang Mai, Roi Et, Samut Songkhram, Sukhothai i Tak wygenerowały 527,070 1.76 podróży o łącznej wartości XNUMX miliarda bahtów.

Szacuje się, że festiwal Loi Krathong 2023 organizowany przez TAT na kanale Phadung Krung Kasem w Bangkoku odwiedzi 299,730 1.2 tajlandzkich gości, co wygeneruje około XNUMX miliarda bahtów.

Poprzedni to komunikat prasowy Urzędu Turystyki Tajlandii.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.