Czterech obcokrajowców i dwóch Tajów z Phuket uratowano po przedostaniu się wody do jachtu w Krabi

Krabi –

Czterech obcokrajowców i dwóch Tajów z Phuket zostało uratowanych po tym, jak woda wyciekła do jachtu w pobliżu wyspy Lanta w ubiegły weekend.

Dowództwo Trzeciego Obszaru Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii przekazało Phuket Express, że w piątek (24 listopadath) o godzinie 6:00 Oficerowie Marynarki Wojennej stacjonujący na wyspie Lanta Noi i personel Parku Narodowego Mu Ko Lanta uratowali sześć osób na jachcie w pobliżu Pięciu Wysp (Koh Haa).

Na jachcie było czterech obcokrajowców (wszyscy mężczyźni) i dwóch Tajów (1 mężczyzna, 1 kobieta). Nie odnieśli obrażeń. Podróżowali jachtem z Phuket, kiedy w jacht uderzyła fala, po czym utknął na skale, po czym do jachtu przedostała się woda. Wszyscy zostali bezpiecznie przewiezieni na kontynent

Do usunięcia części wody z jachtu wykorzystano pompę wodną. Jacht był przywiązany do pustych zbiorników po oleju, aby zapobiec jego zatonięciu, do czasu skontaktowania się z właścicielem jachtu w celu sprowadzenia jachtu z powrotem na ląd.

Nazwiska osób biorących udział w powodzi nie zostały ujawnione odpowiedniej prasie przez Królewską Marynarkę Wojenną Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.