Mężczyzna aresztowany za nielegalne łapanie ośmiu małp w Phang Nga

Phangnga –

Zatrzymano mężczyznę w średnim wieku wraz z ośmioma makakami, które zostały nielegalnie schwytane w pułapkę i następnie przejęte przez odpowiednie władze w dystrykcie Khura Buri.

W czwartek (23 listopada godzrd), zespół urzędników pod przewodnictwem szefa okręgu Khura Buri, pana Wiyuta Thongpaena, i wydziału policji Straży Granicznej 425 aresztował pana Gopona Jamnonga, lat 58, lokalnego mieszkańca Khura Buri. Został aresztowany w swoim domu w podokręgu Bang Wan. Skonfiskowano mu osiem żywych makaków południowych.

Do aresztowania doszło po tym, jak zaniepokojony obywatel powiadomił odpowiednich urzędników, że w okolicy przebywa miejscowy mężczyzna, który nielegalnie łapie dzikie zwierzęta na sprzedaż.

Pan Gopon przyznał się policji, że wszystkie makaki zostały przez niego uwięzione. Zeznał policji, że złapał makaki w lesie niedaleko swojego domu. Makaki miały zostać wysłane do niezidentyfikowanych klientów, którzy zamówili je w Surat Thani i Malezji.

Pan Gopon został zabrany na komisariat policji w Khura Buri, gdzie usłyszał zarzuty łapania chronionych dzikich zwierząt bez pozwolenia.

Małpy zostaną poddane inspekcji i leczeniu pod kątem wszelkich problemów zdrowotnych, a następnie bezpiecznie wypuszczone z powrotem do swojego naturalnego środowiska, stwierdził pan Wiyut.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.