Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: napad na wille w Rawai rzekomo powiązane z dużą witryną internetową zawierającą nielegalne gry hazardowe i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 20 listopada 2023 r. do niedzieli 26 listopada 2023 r.

  1. Podejrzany został oskarżony o usiłowanie morderstwa po strzelaninie w pobliżu Bang La Road w Patong, w której ranne zostały trzy osoby.

Z nieznanych powodów dziewięciu mężczyzn pobiegło w stronę podejrzanego na Bangla Road. Następnie podejrzany uciekł z Bangla Road do pobliskiego Soi Laos, po czym strzelił do nich z broni, którą miał przy sobie. Wszystkim dziewięciu mężczyznom postawiono także zarzuty uszkodzenia ciała i umysłu.

2. Pracownik lokalu rozrywkowego przy Bangla Road został aresztowany po tym, jak przyłapano go na sprzedaży turystom leków jako nielegalnego narkotyku.

U podejrzanego znaleziono pięć małych plastikowych torebek zawierających proszek Tramadol. „Phuket Express” zauważył, że Tramadol to lek stosowany w celu łagodzenia silnego bólu. Moc Tramadolu wygląda trochę jak heroina i kokaina – stwierdził podejrzany i udało mu się oszukać klientów.

3. DSI dokonało nalotu na dwie luksusowe wille w Rawai po tym, jak znaleziono podejrzanego rzekomo zaangażowanego w dużą nielegalną witrynę hazardową online.

Podejrzanego zatrzymano na międzynarodowym lotnisku Suvarnabhumi. Jest oskarżony o świadczenie nielegalnych usług hazardowych w Internecie i pranie brudnych pieniędzy.

4. Stwierdzono śmierć amerykańskiego turysty przebywającego w Phuket po nurkowaniu z rurką na wyspie w Phang Nga.

Mężczyzna przybył do Phuket 18 listopadath, 2023 z Hongkongu.

5. Ostatni podejrzany, który rzekomo brał udział w zastrzeleniu studenta Dusit Technical College w Bangkoku, oddał się w ręce policji w Thalang.

W dniu 20 listopada 2023 r. policjanci w Dusit otrzymali zgłoszenie o strzelaninie w Ranong Soi 2, Dusit, Bangkok. Zgłoszono jedną ofiarę – był to jeden ze studentów Dusit Technical College.

Ustalono trzech głównych domniemanych podejrzanych. Jeden z rzekomych podejrzanych dobrowolnie się poddał i został publicznie zidentyfikowany jako Akkaraphon Sirimekanon, 22-letni były student uczelni w Thonburi.

Sprawa ta wywołała poważną dyskusję na temat broni w Tajlandii.

To tyle na ten tydzień. Uważajcie i bądźcie bezpieczni!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.