Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii ratuje 21 osób na łodzi w Songkhla

Songkhla –

Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii uratowała 21 osób, w tym trzech obcokrajowców, po awarii silnika łodzi w Songkhla.

Dowództwo Drugiego Obszaru Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii poinformowało, że w poniedziałek (27 listopadath) o godzinie 10:10 zostali powiadomieni z łodzi znajdującej się w niebezpieczeństwie, przeprowadzającej badania naukowe, że na łodzi było łącznie 21 osób, w tym 15 członków załogi łodzi, jeden nauczyciel, dwóch studentów Wydziału Rybactwa uniwersytetu w Songkhla oraz trzech niezidentyfikowanych cudzoziemców.

Łódź pierwotnie wypłynęła z molo w Songkhla 23 listopadard. Testowali sprzęt do badania warstwy gleby na morzu, gdy silnik łodzi uległ awarii i kapitanowi nie udało się odzyskać kontroli nad statkiem.

Wszystkie osoby na łodzi zostały bezpiecznie zabrane na ląd w poniedziałek 8 listopada o godzinie 00:27. Łódź została później wyciągnięta z powrotem na ląd przez firmę odpowiedzialną za statek.

Według doniesień, w chwili publikacji prasy incydent jest analizowany przez odpowiednie agencje.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.