Tajlandia skupi się na poprawie znajomości języka angielskiego

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia aktywnie pracuje nad poprawą swojej znajomości języka angielskiego, czego dowodem są niedawne inicjatywy, takie jak wirtualne klasy języka angielskiego prowadzone przez różne szkoły w Bangkoku. Pomimo tych wysiłków kraj nadal zajmuje 8. miejsce w regionie ASEAN i 101. na świecie w rankingu English Proficiency Index 2023.

 

Według raportu EF Education First indeks, oceniający znajomość języka angielskiego 2.2 miliona dorosłych w 113 krajach, plasuje Tajlandię w kategorii „bardzo niskiego” poziomu znajomości języka z wynikiem 416. Plasuje to kraj tuż za Kambodżą, która zdobył 421 punktów. Jednakże ranking ten podkreśla potencjał i szansę rozwoju edukacji języka angielskiego w Tajlandii.

 

Dla porównania Singapur przewodzi w regionie ASEAN i zajmuje drugie miejsce na świecie z „bardzo wysokim” wynikiem biegłości na poziomie 2. Filipiny i Malezja również wykazują dobrą znajomość języka angielskiego, zajmując 631. i 2. miejsce w ASEAN oraz odpowiednio 3. i 20. na świecie, oba sklasyfikowane jako „wysoka” biegłość. Wietnam i Indonezja wyprzedzają Tajlandię, plasując się odpowiednio na „umiarkowanym” i „niskim” poziomie biegłości.

Obecny ranking Tajlandii w Indeksie Proficiency Index wskazuje na obszar do rozwoju. Dzięki ciągłym inicjatywom edukacyjnym urzędnicy mają nadzieję na przyszłą poprawę światowych rankingów znajomości języka w kraju.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.