Najciekawsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Gabinet zatwierdza ustawę o równości małżeństw i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 20 listopada 2023 r. do niedzieli 26 listopada 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Metropolitan Police zwraca się do opinii publicznej o odnalezienie podejrzanej tajskiej kobiety, która jest rzekomo zamieszana w morderstwo Tajwańczyka w hotelu w Bangkoku.

Jak twierdzą funkcjonariusze policji zaznajomieni ze śledztwem, w pokoju, w którym zamordowano Tajwańczyka w hotelu w Bangkoku, znaleziono wiele fałszywych banknotów dolarowych oraz maszynę do fałszowania.

Okoliczności tego dziwacznego zdarzenia są nadal wyjaśniane.

2. Rząd Tajlandii zapalił zielone światło dla ustawy o równości małżeństw, która ma utorować drogę do legalizacji małżeństw osób tej samej płci.

Oczekuje się, że projekt ustawy o równości małżeńskiej zostanie formalnie przedłożony podczas nadchodzącej sesji parlamentu, która rozpocznie się 12 grudnia 2023 r.

3. Tajska policja schwytała Chinkę podejrzaną o udział w handlu ludźmi, która rzekomo błagała o pieniądze w okolicach Bangkoku.

Od 10 do 20 listopada 2023 r. schwytano sześciu rzekomych chińskich żebraków.

Incydent ten wywołał również serię ataków na zagranicznych żebraków w całej Tajlandii.

4. 24 listopada Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii wydało oświadczenie gratulacyjne w związku z uwolnieniem pierwszej partii 12 tajskich zakładników.

Królewski Rząd Tajlandii składa podziękowania wszystkim, u których zwrócił się o pomoc w zapewnieniu uwolnienia pierwszych zakładników przetrzymywanych przez Hamas w Strefie Gazy.

5. Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w jednym z najstarszych i najbardziej kolorowych festiwali w Tajlandii oraz poznania urokliwych tradycji Chiang Mai, Roi Et, Samut Songkhram, Sukhothai i Tak podczas Loi Krathong Festival 2023 w Bangkoku Kanał Phadung Krung Kasem.

TAT zachęca wszystkich do używania krathongów wykonanych z materiałów biodegradowalnych i ograniczenia pływania do jednego krathongu na rodzinę, gdziekolwiek w Tajlandii obchodzą to święto.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.