CAAT odpowiada na skargi dotyczące zmiany rozkładu lotów przez Nok Air i opowiada się za prawami pasażerów

Krajowy-

W dniu 28 listopada 2023 r. Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) publicznie ujawnił dyskusję z Nok Air podczas spotkań w dniach 13 i 20 listopada na temat skarg dotyczących częstej zmiany harmonogramu lotów.

Według raportu tajlandzkich reporterów wielu internautów zamieściło w mediach społecznościowych swoje krytyczne uwagi na temat rzekomej zmiany rozkładu lotów przez Nok Air.

Jeden z internautów poskarżył się, że Nok Air rzekomo przełożył jego lot z 7:10 na 11:35 z Phuket (HKT) do Don Mueang (BKK), w wyniku czego inny niezidentyfikowany internauta spóźnił się na lot z BKK do Chiang Mai ( CNX) z powodu opóźnienia – podały tajskie media krajowe.

W związku z tym CAAT wydał wytyczne dotyczące lepszych planów zarządzania lotami, ponieważ nadchodzące festiwale z okazji Nowego Roku przypadają na grudzień. Liniom lotniczym w Tajlandii zalecono, aby w przypadku opóźnień lotów nawiązały współpracę z lotniskiem docelowym z wyprzedzeniem, aby pasażerowie mogli zapoznać się z problemami i wytycznymi lotniska.

Dodatkowo w przypadku odwołania lub zmiany lotu linii lotniczych, w celu ochrony praw pasażerów, linie lotnicze mają obowiązek zapewnić im jedzenie i napoje w oczekiwaniu na lot. Zmiana rozkładu lotów przez linie lotnicze musi odbywać się bez dodatkowych opłat, a linie lotnicze mogą zaoferować zwrot pieniędzy lub zachować opłatę na potrzeby przyszłej podróży następnym lotem klienta.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.