Tajlandia świętuje kolejny bezpieczny powrót obywateli z Izraela

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Tajlandia z radością przyjęła bezpieczny powrót dwóch obywateli przetrzymywanych wcześniej za granicą, co oznaczało dyplomatyczne zwycięstwo tego kraju. Duet przybył do izraelskiego Centrum Medycznego Al Shamir, gdzie został powitany przez wicepremiera i ministra spraw zagranicznych Parnpree Bahiddha-Nukara oraz grupę tajskich urzędników.

Osoby te, Patthanayuth Tonsgokree i Owat Suriyasri, to najnowsze osoby z szeregu obywateli Tajlandii uwolnionych z niewoli w wyniku konfliktu między Izraelem a Hamasem. Ich przybycie było momentem narodowej ulgi, świętowanym przez urzędników rządowych i 17 innych obywateli Tajlandii, którzy przeżyli podobne doświadczenia i zostali wcześniej zwolnieni.

Parnpree wyraził głęboką ulgę w związku z bezpiecznym powrotem dwóch obywateli Tajlandii, podkreślając zaangażowanie rządu w bezpieczeństwo i dobro swoich obywateli za granicą. To zdanie odbiło się echem wśród obecnych, odzwierciedlając zbiorowe poczucie solidarności narodowej.

Po zwolnieniu poszczególne osoby przeszły kompleksową ocenę stanu zdrowia, co stanowi standardowy protokół mający na celu zapewnienie ich dobrego samopoczucia.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.