Oświadczenie gratulacyjne z okazji czwartego i piątego uwolnienia tajskich zakładników

KOMUNIKAT PRASOWY Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych pragnie poinformować media, że ​​Ambasada Królestwa Tajlandii w Tel Awiwie potwierdziła, że ​​sześciu (6) obywateli Tajlandii zostało zwolnionych w dniach 28 (4. wydanie) i 29 (5. wydanie) listopada 2023 r. (lokalnego czasu izraelskiego).

Obecnie przebywają w wyznaczonym Centrum Medycznym Shamir i przejdą niezbędne badania lekarskie, a personel Ambasady Królestwa Tajlandii jest na miejscu, aby skontaktować się z rodzinami.

Oznacza to, że łączna liczba uwolnionych tajskich zakładników wynosi 23, a 9 nadal pozostaje w niewoli.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych serdecznie gratuluje niedawno uwolnionym zakładnikom i ich rodzinom oraz dziękuje wszystkim stronom zaangażowanym w wysiłki na rzecz najnowszego uwolnienia.

W przypadku pozostałych 9 tajskich zakładników Królewski Rząd Tajlandii w dalszym ciągu dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej bezpiecznie uwolnić tych zakładników, przygotowując się jednocześnie do jak najszybszego sprowadzenia z powrotem do Tajlandii tych, którzy zostali już zwolnieni, po przeprowadzeniu wstępnej kontroli.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.