Były premier Tajlandii, gen. Prayut Chan-o-cha, mianowany przez Jego Królewską Mość Króla nowym Tajnym Radnym

Krajowy-

29 listopada 2023 r. Jego Królewska Mość Król Vajiralongkorn mianował byłego premiera Tajlandii, gen. Prayuta Chan-o-cha, na nowego tajnego radnego ze skutkiem od dnia dzisiejszego.

Jego Królewska Mość Król Maha Vajiralongkorn Bodindradebayavarangkun łaskawie zarządził, że zgodnie z dekretem królewskim pierwotnie wydanym 21 października 2022 r. za właściwe uznaje się mianowanie dodatkowych tajnych doradców. Tajny radny pełni funkcję swego rodzaju doradcy monarchii i rodziny królewskiej Tajlandii. (Więcej poniżej)

Jest to wykonywane zgodnie z art. 10 i 11 Konstytucji Królestwa Tajlandii z 2017 r.

Dlatego też Jego Wysokość łaskawie zarządził mianowanie generała Prayuta Chan-o-cha na tajnego doradcę ze skutkiem natychmiastowym.


Tajna Rada Tajlandii jest organem powołanych doradców monarchii Tajlandii. Rada składa się z nie więcej niż osiemnastu członków, a wszystkich członków rady mianuje sam król.

Gen. Prayut jest obecnie 19. wybranym tajnym radnym Tajlandii.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.