Gubernator Phuket nakazuje władzom lokalnym pomoc w rozwiązaniu problemów w ruchu drogowym

Phuket -

Gubernator Phuket nakazał władzom lokalnym otwarcie niektórych małych dróg w kilku obszarach, aby zmniejszyć korki na głównych drogach.

Gubernator Phuket Sophon Suwannarat powiedział tajskiej prasie w czwartek (30 listopada).th), że wielu użytkowników dróg skarży się na duże korki na wielu głównych drogach w Phuket, zwłaszcza na Thep Krassattri Road i na Patong Hill.

Problem z korkami trwa już od dłuższego czasu i wymaga długoterminowego rozwiązania, stwierdził Sophon. Jednak obecnie na drogach Phuket jest znacznie więcej pojazdów niż w przeszłości. Jednym z powodów jest wzrost liczby taksówek z aplikacją mobilną.

Aby rozwiązać problemy w perspektywie krótkoterminowej, władze lokalne muszą ulepszyć lub otworzyć małe drogi lokalne, które mogą prowadzić do głównych dróg na ich obszarach. Te drogi lokalne mogą służyć jako łączniki drogowe w celu odciążenia ruchu na głównych drogach. Ulepszenia dróg mogą wymagać ułożenia nawierzchni, zainstalowania większej liczby świateł, sygnałów i dwujęzycznych znaków drogowych.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.