Wieloryb dziobaty z Blainville uratowany w pobliżu plaży w Songkhla. Znaleziono go po raz pierwszy od 12 lat w Tajlandii

Songkhla –

Duża Dzioborożec z Blainville został uratowany po tym, jak utknął na plaży Songkhla, pierwszy raz od 12 lat, znaleziona w Tajlandii.

Na początku tego tygodnia pracownicy obszaru niezwiązanego z polowaniami Khao Pa Chang – Lamkham powiedzieli Phuket Express, że w ubiegły weekend zostali powiadomieni przez lokalnych mieszkańców, że na plaży Sakom na obszarze nie objętym polowaniami znaleziono rzadkiego wieloryba.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) przybył na plażę, aby znaleźć rzadką samicę wieloryba dziobowatego z Blainville. Ma cztery metry długości i waży około 500 kilogramów. Odniosła obrażenia z kilkoma ranami i wieloryb nie był w stanie wrócić do morza. Jest leczona w ośrodku DMCR (Dolna Zatoka Tajlandzka) w Songkhla.

Wiele tajskich mediów doniosło, że wieloryb dziobaty z Blainville został znaleziony w Tajlandii po raz pierwszy od 12 lat. Poprzedniego wieloryba dziobowatego z Blainville odnaleziono 12 lat temu w Baan Ao Nambo w Wichit na Phuket.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.