Coraz więcej tajskich zakładników uwolnionych w obliczu napięć w Strefie Gazy

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Tajskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) postępuje w negocjacjach w sprawie uwolnienia dziewięciu tajskich zakładników przetrzymywanych przez Hamas po niedawnym uwolnieniu sześciu tajskich pracowników, którzy mają wrócić do Tajlandii 4 grudnia.

Minister spraw zagranicznych Parnpree Bahiddha-Nukara wyraził obawy dotyczące zaprzestania zawieszenia broni w Strefie Gazy, co może utrudnić dalsze uwolnienia. MSZ wezwało do wznowienia negocjacji i przedłużenia rozejmu, aby ułatwić pomoc humanitarną i zapobiec dalszym stratom.

Jak ogłosiła rzeczniczka MSZ Kanchana Patarachoke, sześciu zwolnionych tajskich pracowników ma przybyć na lotnisko Suvarnabhumi dzisiaj. Powracającymi są Pattanayut Tonsokree, Owat Suriya, Paiboon Ratnil, Kong Saelao, Chakraphan Sikhena i Chalermchai Saengkaew.

Armia izraelska podała, że ​​Hamas przetrzymuje obecnie 139 zakładników, w tym ośmiu Tajlandczyków. 30 listopada minister Parnpree eskortował z Izraela 17 tajskich zakładników.

Osoby powracające mają otrzymać od władz izraelskich odszkodowanie, które obejmuje kartę płatniczą o wartości 10,000 94,526 szekli (około 6,900 15,000 bahtów) i miesięczne wsparcie w wysokości XNUMX szekli przez sześć miesięcy. Otrzymają także XNUMX XNUMX bahtów z funduszu rządu Tajlandii na rzecz pracowników zagranicznych.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.