Nie żyje Natapanu Nopakun, znany rzecznik Tajlandii w języku angielskim

Tajlandia-

Bardzo smutna wiadomość, Kanchana Phattharachoke, Dyrektor Generalny Tajskiego Departamentu Informacji i Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformował, że Zastępca Dyrektora Generalnego Departamentu Informacji i Zastępca Rzecznika Rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Natapanu Nopakun nagle zmarł po walce z nieujawnioną chorobą prywatnie przez jakiś czas.

Dalsze oświadczenie odpowiednich agencji w sprawie jego śmierci oczekiwane jest jeszcze w tym tygodniu, a jedyna obecnie udostępniona informacja to taka, że ​​pan Nopakun zmarł 4 grudnia 2023 r. nagle z powodu nieujawnionej prywatnej choroby.

Natapanu był najbardziej rozpoznawalny dla większości obcokrajowców jako codzienna twarz ekspatów i turystów w Tajlandii podczas kryzysu Covid-19 w Tajlandii, prowadząc codzienne odprawy w języku angielskim w latach 2020–2022 z Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) i zapewniając regularne aktualizacje wszystkich zmieniających się zasad i polityk.

Otrzymał szerokie i regularne pochwały za swoje odprawy, jasność i współczującą postawę.

Z jego profilu na LinkedInNatapanu był starszym tajskim dyplomatą z ponad 27-letnim doświadczeniem dwustronnym i wielostronnym oraz doświadczeniem w zarządzaniu.

Natapanu zajmował wcześniej stanowisko Doradcy Ambasadora Tajlandii i Stałego Przedstawicielstwa Tajlandii W latach 2012-2016 przebywał w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie w Szwajcarii, a także zajmował stanowiska dyplomatyczne w Waszyngtonie, DC, USA i Phnom Penh w Kambodży.

Ponadto Natapanu był tłumaczem ustnym i autorem oficjalnych przemówień dla trzech premierów Tajlandii, a także pełnił funkcję koordynatora Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Government House w latach 2008–2011.

Jak zauważa TPN Media, był gorącym zwolennikiem zagranicznych emigrantów w Tajlandii i regularnie uczestniczył w odprawach i spotkaniach z różnymi organizacjami i społecznościami, których celem było rozwiązywanie problemów i usprawnianie komunikacji z tą społecznością.

Strata jest znacząca zarówno dla społeczności emigrantów, jak i oczywiście tajskiego Departamentu Informacji i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Spoczywaj w pokoju, a my składamy kondolencje jego przyjaciołom i rodzinie od całego TPN Media.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Twittera Natapanu Nopakuna.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/