Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: wizyta premiera i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 27 listopada do niedzieli 3 grudnia 2023 r. 

  1. Zaginiony Rosjanin odnalazł się martwy po wypadku drogowym w Karoniu.

Policja w Phuket złożyła kondolencje przyjaciołom i rodzinie zmarłego.

2. Policja turystyczna w Phuket przeprowadziła inspekcję stoiska z wycieczkami w Patongu po otrzymaniu powiadomienia od zaniepokojonych obywateli, że Rosjanin rzekomo pracuje nielegalnie, sprzedając pakiety wycieczek.

Policja nie znalazła jednak żadnego obcokrajowca sprzedającego pakiety wycieczek na stoisku turystycznym, ale zapewniła, że ​​będzie go pilnować.

3. Chinka została aresztowana po tym, jak przyłapano ją na nielegalnym proszeniu mieszkańców Patong o pieniądze.

Władze Tajlandii rozprawiają się z zagranicznymi żebrakami w całym Królestwie.

4. Rosjanka została aresztowana na międzynarodowym lotnisku w Phuket w związku z rzekomym oszustwem i importowaniem fałszywych informacji do systemów komputerowych.

Została zabrana do stacji dochodzeniowej ds. cyberprzestępczości w celu podjęcia dalszych działań prawnych.

5. Premier Tajlandii Srettha Thavisin przybyła do Patong w ubiegły weekend i przeprowadziła inspekcję ćwiczeń bezpieczeństwa.

Celem ćwiczeń bezpieczeństwa było zwiększenie zaufania i bezpieczeństwa turystów i mieszkańców Phuket. 

To tyle na ten tydzień. Uważajcie i bądźcie bezpieczni!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.