Tajlandia intensyfikuje działania związane ze zwalczaniem podróbek

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Minister handlu Phumtham Wechayachai ogłosił, że należy rozprawić się ze sprzedażą w Internecie podrabianych markowych produktów, podkreślając pilną potrzebę zajęcia się kwestiami naruszania praw własności, które mogłyby zaszkodzić międzynarodowej reputacji Tajlandii.

Według Phumthama Departamentowi Własności Intelektualnej (DIP) powierzono zadanie edukowania małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie patentowania swoich produktów w celu ochrony przed imitacją. Agencja planuje także promować więcej produktów objętych OG (oznaczeniem geograficznym), aby wykorzystać soft power Tajlandii na całym świecie.

Dyrektor generalny DIP, Vuttikrai Leewiraphan, szczegółowo opisał mający się wkrótce odbyć protokół ustaleń pomiędzy 30 właścicielami praw autorskich a trzema wiodącymi platformami internetowymi – Lazada, Shopee i TikTok Shop. Oczekuje się, że porozumienie usprawni walkę z piractwem, umożliwiając bezpośrednie zgłaszanie naruszeń.

DIP współpracuje również z Facebookiem w celu opracowania narzędzi do identyfikowania i usuwania podrobionych produktów, mając na celu zajęcie się naruszeniami praw autorskich na platformie.

Do tej pory z tych platform usunięto 960 pozycji naruszających prawa autorskie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.