Dziś Dzień Ojca w Tajlandii

Krajowy —

Dziś, 5 grudnia, przypada dzień o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców Tajlandii – Dzień Ojca, obchodzony na cześć zmarłego, wielkiego króla Bhumibola Adulyadeja, którego urodziny przypadają w tym dniu.

Chociaż ukochany monarcha zmarł w 2016 r., jego dziedzictwo jest wciąż żywe, a Dzień Ojca pozostaje dla Tajów cenną okazją do wyrażenia swojej wdzięczności i miłości do swoich ojców.

Król Bhumibol, powszechnie czczony jako „Ojciec Narodu”, rządził Tajlandią przez bezprecedensowe 70 lat, prowadząc kraj zarówno w czasach dobrobytu, jak i przeciwności losu. Jego mądrość, współczucie i niezachwiane zaangażowanie w dobro swego ludu zapewniły mu najgłębszy szacunek i podziw Tajów w całym kraju.

Podczas swojego panowania król Bhumibol zainicjował liczne projekty rozwojowe mające na celu poprawę życia zwykłych Tajów. Jego filozofia samowystarczalności, znana jako „Nowa Teoria”, zachęcała społeczności wiejskie do uzyskania samowystarczalności w produkcji żywności i zarządzaniu zasobami, co doprowadziło do znacznych postępów w rolnictwie i zrównoważonych praktykach życiowych.

Nawet dzisiaj dziedzictwo króla Bhumibola w dalszym ciągu kształtuje trajektorię rozwoju Tajlandii. Jego nauki i zasady pozostają głęboko zakorzenione w tajskim społeczeństwie, inspirując jednostki i społeczności do wspólnej pracy na rzecz lepszej przyszłości.

Gdy Tajlandia świętuje Dzień Ojca, rodziny zbierają się, aby oddać cześć swoim ojcom, wyrażając swoją miłość i uznanie poprzez serdeczne gesty i znaczące interakcje. Wielu Tajów nosi także żółte koszule, kolor kojarzący się z poniedziałkiem, urodzinami króla, jako symbol szacunku i wdzięczności.

Należy pamiętać, że urzędy rządowe, w tym Urząd Imigracyjny, będą nieczynne 5 grudnia ze względu na tę okazję. W tym dniu nie obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/