Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: plany festiwalu Songkran i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 27 listopada 2023 r. do niedzieli 3 grudnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Urzędnicy tajlandzcy i chińscy spotkali się niedawno, aby rozwiać obawy wynikające z chińskiego filmu, który negatywnie przedstawiał Tajlandię, wywołując niepokój wśród chińskich turystów.

Ambasador Han Zhiqiang odpowiedział pozytywnie, zapewniając, że Tajlandia pozostaje popularnym kierunkiem chińskich turystów i wyrażając pewność, że ten incydent nie wpłynie na ich zaufanie.

2. Zgodnie z nakazem sądu karnego, tajlandzcy funkcjonariusze śledczy rozpoczęli przeszukanie dużego nielegalnego salonu gier hazardowych w hotelu w rejonie Ngamwongwan w Nonthaburi.

Funkcjonariusze dochodzeniowi zatrzymali 26 obywateli Chin i 23 tajskich pracowników kasyna, po czym zostali eskortowani na komisariat policji w Rattanathibet.

3. Jego Królewska Mość Król Vajiralongkorn mianował byłego premiera Tajlandii, gen. Prayuta Chan-o-cha, na nowego tajnego radnego ze skutkiem od dnia dzisiejszego.

Gen. Prayut jest obecnie 19. wybranym tajnym radnym Tajlandii.

4. Suriya Juangroongruangkit, tajski minister transportu, publicznie ujawnił pierwszy dzień obowiązywania nowej polityki przejazdów pociągiem elektrycznym o wartości 20 bahtów na liniach fioletowych i czerwonych przy użyciu kart EMV w celu obniżenia opłat za transport między platformami.

Opłata za przejazd wynosi 20 bahtów na liniach łączących fioletową linię MRT: Tao Poon – Khlong Bang Phai i czerwoną linię: Bang Sue-Rangsit i Bang Sue-Taling Chan.

5. Paetongtarn Shinawatra, przywódca obecnej większościowej partii rządowej Tajlandii, Pheu Thai, ujawnił dzisiaj, 1 grudnia 2023 r., jako szef tajlandzkiej komisji ds. rozwoju miękkiej energii, plan, zgodnie z którym od 2024 r. Songkran będzie miesięcznym festiwalem w całej Tajlandii.

Plan, nazwany Światowym Festiwalem Wody, miał przenieść obchody z oficjalnie zaledwie trzech dni na cały miesiąc. Jednak później wyjaśniła, że ​​będzie to oznaczać uroczystości i dekoracje kulturalne, a nie miesięczną wojnę wodną. Wydarzenia będą rozłożone we wszystkich prowincjach, ale w większości obszarów dni wody pozostaną tylko trzydniowe.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.