Tragiczny wypadek autokaru w Prachuap Khiri Khan, zginęło 14 osób, zgłoszono wiele obrażeń

Prachuap Khiri Khan —

1 grudnia 00 r. o godzinie 5:2023 policjanci w Huai Yang otrzymali zgłoszenie o wypadku autokaru, który zderzył się z przydrożnymi drzewami na ulicy Phetkasem Road, w dystrykcie Thap Sakae, w Prachuap Khiri Khan. Zgłoszono 14 ofiar i wielu rannych.

Zespoły ratownicze pospieszyły na miejsce wypadku i zastały autokar Bangkok-Nathawi, który w ciężkim stanie rozbił się na poboczu. Zespoły ratownicze ewakuowały pozostałych przy życiu pasażerów i udzieliły pierwszej pomocy, po czym przewieziono ich do szpitali Thap Sakae i Prachuap Khiri Khan.

Początkowo odpowiednie władze informowały, że w autokarze znajdowało się 49 pasażerów i pracowników autobusu. Do zdarzenia doszło w Parku Narodowym Hatwanakorn w Prachuap Khiri Khan, kiedy autokar nagle uderzył w przydrożne drzewa, w wyniku czego 14 osób zginęło, a wiele zostało rannych – poinformowały zespoły ratownicze.

Funkcjonariusze policji zobowiązali się do zbadania dokładnej przyczyny zdarzenia w celu dalszego postępowania prawnego.

W chwili publikacji prasy dokładne przyczyny wypadku były badane, a nazwiska zmarłych nie zostały podane do wiadomości publicznej, ponieważ odpowiednie władze musiały skontaktować się z członkami rodzin ofiar.

Do tego wypadku doszło zaledwie kilka dni po wypadku autobusowym w Bangkoku, w którym uszkodziło się osiemnaście pojazdów, a cztery osoby zostały ranne, co doprowadziło do wezwań przewoźnika autobusowego do poprawy procedur bezpieczeństwa.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

 

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.