Śledztwo w związku z incydentem związanym z mundurem policji tajlandzkiej turysty

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Komendant policji krajowej Pol Gen. Torsak Sukvimol zarządził dochodzenie w sprawie filmu przedstawiającego chińskiego turystę w mundurze tajskiej policji i asystującego mu funkcjonariusza.

Rzecznik Królewskiej Tajskiej Policji Generał broni Achayon Kraithong zapowiedział wszczęcie dochodzenia w celu ustalenia pochodzenia i uczestników nagrania wideo.

Generał broni polowej Achayon oświadczył, że trwające dochodzenie, które ma wkrótce się zakończyć, ustali, czy doszło do jakichkolwiek naruszeń prawa lub przepisów. Podkreślił znaczenie utrzymania uczciwości tajskiej policji i przestrzegł turystów przed noszeniem mundurów policyjnych i zabieganiem o nieautoryzowane usługi ze strony funkcjonariuszy.

Incydent, ujawniony po raz pierwszy przez użytkownika Facebooka, umożliwił porównanie z poprzednim przypadkiem dotyczącym nieautoryzowanych usług VVIP świadczonych chińskiemu turystowi przez niektórych tajskich urzędników. W związku z wcześniejszym incydentem wszczęto dochodzenie w sprawie czterech funkcjonariuszy policji.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.