Turyści, którzy przebywają w Tajlandii, powinni pobrać aplikację mobilną „Policja Turystyczna i lert u”.

KOMUNIKAT PRASOWY:

Królewska Tajska Policja, za pośrednictwem Biura Policji Turystycznej, opracowała aplikację mobilną o nazwie „Policja Turystyczna i alert u”, aby zagraniczni goście odwiedzający Tajlandię mogli zwrócić się o pomoc do policji w nagłych przypadkach.

Aplikacja współpracuje z Globalnym Systemem Pozycjonowania (GPS) i można ją pobrać bezpłatnie zarówno z systemów iOS, jak i Android. Po pobraniu turyści mogą kliknąć „Zapytaj”, aby poprosić o pomoc oraz przesłać informacje i zdjęcia z miejsca wypadku do War Room (gorąca linia policji turystycznej 1155), gdzie funkcjonariusze są dostępni przez całą dobę, 24 dni w tygodniu. Informacje zostaną następnie przekazane pobliskiej policji, która zapewni natychmiastową pomoc.

W międzyczasie policja oddzwoni pod zarejestrowany numer telefonu, aby udzielić wstępnej pomocy i porady. Języki dostępne do komunikacji z policją turystyczną to angielski i tajski.

Rząd dąży do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich turystów w Tajlandii. Zastosowano technologię w celu zwiększenia wydajności operacji i szybkiej pomocy. Turyści, którzy planują odwiedzić Tajlandię, są proszeni o pobranie aplikacji, aby otrzymać pomoc tajskiej policji w nagłych przypadkach.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.