Rząd Tajlandii przedstawia kompleksowe środki mające na celu walkę z pożarami lasów i zanieczyszczeniem powietrza

Krajowy-

W dniu 6 grudnia 2023 r. Pani Traisulee Traisanakul, Sekretarz Ministra Spraw Wewnętrznych Tajlandii, publicznie ujawniła politykę zapobiegania i rozwiązywania problemów pożarów lasów, smogu i dymu PM 2.5 zaproponowaną przez wicepremiera Tajlandii, Anutina Charnvirakula Minister i Minister Spraw Wewnętrznych, do wojewodów.

Każdego roku w porze zimnej suszy Tajlandia boryka się z ciągłym problemem zanieczyszczenia powietrza przekraczającego normy na wielu obszarach, zwłaszcza w 17 prowincjach na północy i w Bangkoku.

Zanieczyszczenia powietrza, takie jak pożary, smog i dym PM 2.5, mają przyczyny zarówno naturalne, jak i spowodowane przez człowieka, które kumulują cząsteczki pyłu w dużej gęstości i wpływają na środowisko i zdrowie ludzi.

W związku z tym Anutin wydał polecenia Prowincjonalnej Dyrekcji ds. Zapobiegania Katastrofom i Łagodzeniu ich, aby wykorzystała technologię do dokładnego i skutecznego powiadamiania społeczeństwa o problemach związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Odpowiednie agencje wraz z zaangażowanymi władzami muszą ściśle egzekwować przepisy dotyczące fabryk przemysłowych, transportu i innych powiązanych czynników w celu kontrolowania jakości powietrza, powiedział Traisulee.

Zamiast spalania odpadów rolniczych Anutin zaproponował kampanię mającą na celu wykorzystanie ich do bezemisyjnego przetwarzania o wartości dodanej, takiego jak wykorzystanie mikroorganizmów do rozkładu i orki.

Traisulee dodał, że Anutin położył nacisk na przygotowanie planów reagowania na różne przypadki i aktualizację informacji w obszarach wysokiego ryzyka, takich jak lasy, obszary rolne, społeczności lokalne, a także informacje o zasobach. Odpowiednie zespoły muszą stacjonować w wyznaczonych obszarach w celu patrolowania i zapobiegania nielegalnemu spalaniu.

Wreszcie, proaktywna komunikacja za pośrednictwem różnych platform byłaby dobrym źródłem informowania mieszkańców o bieżących problemach związanych z zanieczyszczeniem powietrza powodującym problemy zdrowotne i mające wpływ na środowisko, a także o karach za łamanie prawa, podsumował Traisulee.

Wybitny lekarz, który walczył dla Tajlandii o rozwiązanie bieżących problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza, zmarł niedawno w wieku zaledwie 29 lat na nowotwór, co prowadzi do ponownego skupienia się na powstrzymywaniu zanieczyszczenia powietrza.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.