Tajski urząd imigracyjny prowadzi dochodzenie w sprawie nielegalnego cudzoziemca rzekomo pracującego w salonie fryzjerskim w Patong

Patong –

Urząd imigracyjny w Phuket przeprowadził inspekcję salonu fryzjerskiego w Patong po tym, jak został powiadomiony przez zaniepokojonego obywatela, że ​​rzekomo cudzoziemiec pracuje tam nielegalnie.

Urząd imigracyjny w Phuket powiedział Phuket Express, że w środę (6 grudniath) wraz z funkcjonariuszami Urzędu Pracy w Phuket przeszukali zakład fryzjerski w Soi Saen Sabai. Do kontroli doszło po tym, jak urząd imigracyjny w Phuket został powiadomiony przez zaniepokojonego obywatela za pośrednictwem kanału internetowego, że cudzoziemiec rzekomo nielegalnie pracuje w zakładzie fryzjerskim.

Kiedy dotarli do salonu fryzjerskiego, zastali dwóch obywateli Tajlandii, którzy strzygli klientów. Nie było w pracy obcokrajowców.

Pracownicy salonu fryzjerskiego powiedzieli funkcjonariuszom, że zdjęcie, które otrzymali w Internecie, było starym zdjęciem. Przyznali, że wcześniej w zakładzie fryzjerskim pracował cudzoziemiec. Cudzoziemiec został jednak aresztowany za nielegalną pracę.

Zakład fryzjerski został odnowiony i obecnie wygląda inaczej niż na starych zdjęciach. Twierdzą, że obecnie w zakładzie fryzjerskim pracuje tylko dwóch tajskich pracowników i nie pracuje tam żaden obcokrajowiec.

„Phuket Express” zauważa, że ​​styliści fryzur są zawodami chronionymi w Tajlandii i obcokrajowcy nie mają możliwości uzyskania pozwolenia na pracę ani wizy na tę pracę.

Podobne artykuły:

Jordańczyk został aresztowany w Patong po tym, jak stwierdzono, że świadczy usługi fryzjerskie dla zagranicznych klientów, co jest zajęciem chronionym tylko dla Tajów.

Egipcjanin i tajska właścicielka zostali aresztowani w zakładzie fryzjerskim w Patong.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.