Aktualizacja: Tajlandzcy inżynierowie badają przyczyny śmiertelnego wypadku autokaru w Prachuap Khiri Khan, w którym zginęło 16 osób

Prachuap Khiri Khan —

W dniu 5 grudnia 2023 r. inżynierowie samochodowi, tajski Departament Transportu Lądowego i odpowiednie agencje przeprowadzili kontrolę terenową autokaru Bangkok-Nathawi, który uderzył w przydrożne drzewa w Parku Narodowym Hatwanakorn w Prachuap Khiri Khan.

Przeczytaj najnowsze wiadomości na temat zderzenia autokaru z przydrożnymi drzewami, w wyniku którego zginęło 16 osób, a wiele osób zostało rannych.

Zespoły inżynierów dokładnie zbadały warunki drogowe wzdłuż linii autobusu, oznaki hamowania na kołach autobusu, oświetlenie uliczne i inne powiązane czynniki.

Zespół inżynierów-ekspertów z odpowiednich agencji był w trakcie dochodzenia, po kontroli miał przeprowadzić dalszą analizę dowodów i danych w celu ustalenia dokładnej przyczyny wypadku.

Jeśli chodzi o prędkość autokaru w czasie wypadku, zespoły inżynieryjne poinformowały, że wynosiła ona 88 km/h, czyli była poniżej dopuszczalnej prędkości, jednakże za taką można uznać inne czynniki.jeśli kierowca zasnął podczas jazdy.

W chwili publikacji prasy stan kierowcy był poważny i nie mógł podać policji żadnych szczegółów.

Tymczasem pani Radklao Inthawong Suwankiri, zastępca rzecznika Kancelarii Premiera, złożyła kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar tragicznego wypadku.

Pani Radklao stwierdziła:

"Rząd Tajlandii zawsze przywiązywał wagę do kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, niezależnie od tego, czy odbywa się to podczas długich wakacji, czy poza nim. Ponadto tajskie Ministerstwo Transportu wprowadziło rygorystyczne środki mające na celu zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych podczas długich wakacji. Na przykład wszystkie autobusy autokarowe muszą zainstalować GPS w celu monitorowania zachowania kierowców i regularnej konserwacji pojazdów."

"Rząd Tajlandii nałożyłby nowe prawo określające wysokość pojazdów nie większą niż 4 metry, zanim w ciągu najbliższych 5 lat całkowicie zakazałby piętrowych autobusów” – podsumował Radklao.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.