Tajlandia świętuje oficjalne wpisanie Songkran na Listę Światowego Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO

Krajowy-

6 grudnia 00 r. o godzinie 7:2023 premier Tajlandii Srettha Thavisin przewodniczył uroczystościom związanym z oficjalnym uznaniem Songkran za niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości UNESCO na placu miejskim w ratuszu w Bangkoku.

Premier Tajlandii został powitany długą paradą bębnów, a tłumy robiły sobie z nim zdjęcia. W paradzie Songkran uczestniczyła Anntonia Porsild, Miss Songkran Roku i inne znane osobistości, które reprezentowały Songkran jako niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości UNESCO.

Pani Anntonia Porsild to duńsko-tajska modelka i królowa piękności, która została koronowana na Miss Supranational 2019 i Miss Universe Tajlandii 2023.
Srettha otworzyła obchody przemówieniem na temat tradycji Songkran przekazywanych z pokolenia na pokolenie, a także przedstawiła środki promocyjne mające na celu podniesienie świadomości i wartości tradycji tajskich jako niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.


Co więcej, udział w festiwalu Songkran w Tajlandii nie będzie dyskryminowany ze względu na rasę, język, płeć i religię. Przyciągnie także ludzi z całego świata do Tajlandii, co wygeneruje dochód i pobudzi tajską gospodarkę, budując dobry wizerunek narodowy, powiedział Srettha.

Srettha publicznie zapewniła, że ​​rząd Tajlandii będzie nadal poważnie reprezentował „Soft Power” na festiwalu Songkran w kwietniu 2024 r., wraz z innymi festiwalami poza grami na wodzie, takimi jak muzyka, jedzenie, sztuka i kultura. Nie wchodząc w szczegóły, stwierdził, że nie zostanie oblany wodą nikt, kto nie chce, zaznaczając jednocześnie, że festiwal będzie skupiał się na tradycjach i kulturze, a nie na dzikich walkach na wodzie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/