Rekin wielorybi utknął w Krabi – sekcja zwłok wykazała śmiertelny uraz śmigła łodzi

Krabi—

6 grudnia 35 r. o godzinie 9:2023 urzędnicy Thai Marine and Coastal Resource (MCR) publicznie ujawnili wyniki sekcji zwłok szczątków rekina wielorybiego, który 8 grudnia utknął na Koh Pa Hu Sia w Mueang w Krabi.

Urzędnicy MCR przeprowadzili sekcję zwłok po tym, jak lokalni mieszkańcy zgłosili, że znaleźli rekina wielorybiego, który utknął na Koh Pa Hu Sia. Szczątki rekina wielorybiego to dorosła samica Rhincodon Typus, która wcześniej była w dobrym zdrowiu.


Jednak prawa głowa rekina wielorybiego miała poważną ranę, która prawdopodobnie została uszkodzona przez śrubę dużej łodzi. Ponadto urzędnicy MCR poinformowali, że w żołądku znaleziono pozostałość czarnej plastikowej torby o średnicy 40 cm.

Według doniesień dokładną przyczyną śmierci była śruba napędowa łodzi, która spowodowała natychmiastową śmierć rekina wielorybiego. Urzędnicy MCR przeprowadzą dalsze badania w laboratorium i usuną szczątki w okolicy.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.