Rząd Tajlandii rozprawia się z nielegalnymi praktykami pożyczkowymi

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Rząd zintensyfikował swoje wysiłki przeciwko nielegalnym pożyczkom i lichwiarzom, traktując je priorytetowo jako kwestie krajowe. Premier Srettha Thavisin określiła takie praktyki pożyczkowe jako równoważne „współczesnemu niewolnictwu” i koncentruje się na ich eliminacji w celu poprawy dobrobytu publicznego.

Dłużnicy dotknięci tymi nielegalnymi pożyczkami mogą do 1567 lutego szukać pomocy za pośrednictwem infolinii Damrongtham Centre pod numerem 29 lub w lokalnych urzędach okręgowych. Już 75,199 3.82 osób zarejestrowało się, aby uzyskać pomoc w spłacie długów na łączną kwotę około XNUMX miliarda bahtów.

Królewska Policja Tajska (RTP) i Biuro Premiera uruchomiły gorące linie (odpowiednio 1599 i 1111), na których można zgłaszać lichwiarzy. Skargi będą rozpatrywane niezwłocznie, co umożliwi podjęcie natychmiastowych działań policji.

Strategia rządu obejmuje również mediację między dłużnikami a pożyczkodawcami w celu osiągnięcia sprawiedliwych ugody. Umowy te, monitorowane przez MSW, będą skupiać się na możliwych do zrealizowania warunkach spłaty. Nad tymi ustaleniami będzie czuwać Kancelaria Premiera; nierozwiązane sprawy mogą prowadzić do podjęcia kroków prawnych.

Minister spraw wewnętrznych Anutin Charnvirakul również przestrzegł pożyczkodawców przed uniemożliwianiem dłużnikom dostępu do tego wsparcia i zauważył, że wandalizm lub działania odwetowe doprowadziłyby jedynie do poważniejszych konsekwencji prawnych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.