Prowincje Tajlandii zmagają się z niebezpiecznym poziomem najdrobniejszego pyłu

KOMUNIKAT PRASOWY:

Jak podaje Agencja Rozwoju Geoinformatyki i Technologii Kosmicznych (GISDA), w niedzielne popołudnie (10 grudnia) Tajlandia była świadkiem niepokojącej sytuacji środowiskowej: w około 40% jej regionów wystąpiły duże i niebezpieczne stężenia ultradrobnego pyłu.

Raport GISDA nt https://pm25.gistda.or.th/ ujawniło, że w 31 z 77 prowincji Tajlandii, głównie na Równinie Centralnej, doświadczyło niebezpiecznego poziomu cząstek stałych o średnicy 2.5 mikrometra lub mniejszej (PM2.5). Poziomy te wahały się od 38.3 do 75.6 mikrogramów PM2.5 na metr sześcienny powietrza w ciągu ostatnich 24 godzin, przy progu bezpieczeństwa ustalonym na 37.5 µg/mXNUMX.

O godzinie 3:75.6 najsurowszy poziom 73.3 µg/m72.9 odnotowano w Samut Prakan, tuż za nim plasowały się 72.0 µg/mXNUMX w Ang Thong, XNUMX µg/mXNUMX w Bangkoku i XNUMX µg/mXNUMX w Nonthaburi.

Niższe, ale wciąż niebezpieczne poziomy PM2.5 odnotowano w kilku innych prowincjach, w tym w Sing Buri, Pathum Thani, Nakhon Pathom, Samut Sakhon, Ayutthaya, Lop Buri, Suphan Buri i wielu innych.

Mieszkańcom dotkniętych prowincji zalecono unikanie zajęć na świeżym powietrzu, ponieważ Departament Meteorologii przypisuje zanieczyszczenie powietrza stagnacji warunków atmosferycznych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.