Tajski Narodowy Komitet ds. Polityki Napojów Alkoholowych chce, aby bary otwierały się o 4:XNUMX w godzinach wytrzeźwień i używano alkomatów

Krajowy —

Obiektom rozrywkowym, które zgodnie z polityką tajskiego rządu mają pozostać otwarte do 4:XNUMX rano, nakazano utworzenie miejsc wytrzeźwień, aby zapobiec wracaniu do domu po pijanemu.

Ogłoszenie zostało ogłoszone przez Krajową Komisję ds. Polityki Napojów Alkoholowych, której przewodniczy wicepremier Phumtham Wechayachai, w sobotę, 9 grudnia.

Wiceminister zdrowia publicznego Santi Promphat zapowiedział po posiedzeniu komisji, że bary i kluby nocne, począwszy od 4 grudnia, muszą bezwzględnie przestrzegać zasad i przepisów, gdy będą mogły działać do godziny 15:XNUMX rano, począwszy od XNUMX grudnia, aby zapewnić bezpieczeństwo klientów i zminimalizować incydenty związane z alkoholem .

Obiekty rozrywkowe w legalnych strefach w Phuket, Chiang Mai, Chonburi, Bangkoku i Surat Thani (tylko na Koh Samui) otrzymają ten przywilej, który dotyczy również hoteli w całym kraju.

Santi podkreślił, że operatorzy mają w szczególności przestrzegać ustawy o miejscach rozrywki i art. 29 ustawy o kontroli napojów alkoholowych, które zabraniają lokalom nocnym sprzedaży napojów alkoholowych osobom poniżej 20. roku życia.

Następnie dodał, że operatorzy obiektów będą zobowiązani do przeprowadzania testów alkomatem klientów. Jeśli poziom alkoholu u klientów przekracza prawny limit wynoszący 50 miligramów na decylitr, będą musieli odpocząć w wyznaczonych przez lokale miejscach do czasu, aż wytrzeźwieją na tyle, aby móc wrócić do domu.

W przypadku, gdy klient odmówi odpoczynku i poziom alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza dopuszczalny limit, operatorzy baru zobowiązani są skontaktować się z przyjaciółmi lub rodziną klienta lub wezwać komunikację miejską w celu zorganizowania transportu na koszt klienta.

Odpowiednie agencje będą gromadzić dane w celu oceny wpływu wydłużonych godzin pracy.

TPN Media zauważa, że ​​nie jest jasne, w jaki sposób plan ten ma być egzekwowany, a wielu właścicieli obiektów rozrywkowych poruszyło już wiele kwestii, w tym logistycznych, związanych z badaniem alkomatem każdego klienta opuszczającego lokal oraz tym, kto będzie odpowiedzialny za opłacenie sprzętu i co zrobić, jeśli klient odmówi wykonania badania.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=
Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/